Литекс на 1/4-финал след разходка до Пловдив

12:48
Отборът на Литекс победи Марица Пловдив с категоричното 5:1 в 1/8-финал от турнира за Купата на България.

Момчетата на Станимир Стоилов имаха пълно превъзходство на стадиона в Пловдив и логично се стигна до разгромния резултат.

Крум Бибишков изведе гостите напред още в 11-а минута, а в 15-а вкара и второто си попадение в срещата. Камбон и капитанът Ивелин Попов доведоха резултата до 4:0 след като се разписаха съответно в 23-а и 25-а.

Второто полувреме темпото на игра видимо спадна, но ловчанлий все пак стигнаха до пето попадение дело отново на Крум Бибишков, който оформи и своя хеттрик в 55-а минута. Почетният гол за домакините бе дело на Димов в 79-а.

Състави на двата отбора:
Марица: Грабчев, Крачунов, Вл. Байрев, Йотов, Апостолов, Стефанов, Учиков, Димов, Д. Байрев (77-Филипов), Абушев (54-Маламов), Иванов (63-Тодоров)

Литекс: Голубович, Барт, Камбон, Венков, Бертен, Сандриньо (58-Цветков), Ангелов, Бибишков, Цветанов, И.Попов (46-С. Попов), Берберович (70-Бенгюзов)