ЦСКА писа петица на Балкан

14:48
ЦСКА спечели с 5:0 като гост на Балкан Ботевград 1/8-финалния си мач от турнира за Купата на България. Точни за отбора на Димитър Пенев бяха Гунлаугсон, Котев, Маркиньос и Тошев на два пъти.

Противно на очакванията домакините започнаха по-активно мача, но при първата си опасна атака "армейците" откриха резултата. В 7-та минута Гунлаугсон засече ниско центриране по земя на Мороз и вкара първото попадение в мача.

Пет минути по-късно гол на Балкан беше отменен заради засада. Домакините продължиха с активната си игра и търсиха изравняването, но в 21-а минута Виданов можеше да ги попари за втори път. Защитникът на "червените" отправи страхотен шут от далеч, но топката срещна горната греда.

В 33-а минута Котев вкара втори гол за ЦСКА след техничен параболичен удар с глава. Пет минути по-късно Тошев отбеляза трето попадение при една чудесна контраатака на "армейците".

В 50-а Тошев вкара втория си гол в мача. Гунлаугсон свали топката с глава и младият футболист на ЦСКА опъна мрежата със страхотно воле. В 60-а минута Балкан можеше да намали, но изстрелът с грава на Стоянов премина в страни от вратата.

Последното попадение в мача подна 6 минути преди края, когато Моркиньос с чудесен прехвърлящ удар от далеч оформи крайния резултат.

Съставите на двата отбора:

БАЛКАН: 1.Николов, 7.Ралков, 3.Георгиев, 2.Стоянов, 5.Степанов, 22.Стойчевски, 15.Христов, 4.Ц. Иванов, 9.Редовски, 21.К. Кръстев, 11.Арангелов

ЦСКА: 25.Беконо, 3.Виданов, 6.Котев, 10.Ив. Иванов, 84.Машадо, 5.Янчев, 32.Мороз, 30.Тодоров, 28.Маркиньос, 8.Тошев, 34.Гунлаугсон.