ЛДУ Кито на финала на Световното клубно първенство

14:24

Отборът на ЛДУ Кито от Еквадор се класира за финала на световното клубно първенство след като постигна победа с 2:0 над мексиканския Пачука.

Еквадорците си осигуриха комфортна преднина още преди почивката след попадения на Биелер в 4-а минута и Леон в 26-а. През второто полувреме Лига де Кито затвори играта и предимно се бранеше, което доведе до съхраняване на преднината им. Срещата бе изпъстрена с нарушения, а главния съдия показа 9 жълти картона.

Отборът на ЛДУ Кито очаква да научи своя противник за финала, който ще се определи с срещата между Гамба Осака и Манчестър Юнайтед утре.