Игуаин наказа Валенсия, Реал прекъсна черната серия

22:54
Реал Мадрид победи Валенсия с 1:0 в съботното дерби от испанската Примера. Игуаин отбеляза единствения гол за "Белия балет" още в 4-а минута след пас на Робен.

В 15-а минута Ван дер Ваарт удари греда след хубав изстрел от границата на наказателното поле. По-късно Робен можеше да удвои, след като се подигра с няколко защитници на Валенсия, но не успя да отбележи.

В 35-а минута Вия имаше възможност да изравни, но оставен сам стреля много високо от близо. Отново Вия можеше да отбележи 3 минути след пропуска си, но Касияс отрази удара му.

В 66-а минута защитникът на гостите Марчена беше изгонен с втори жълт картон за фаул срещу Робен. Игуаин можеше да вкара втория си гол в 74-а минута, но силният му удар мина над вратата. Отново той пропусна няколко минути по-късно след пробив и пас на Робен. Гути в продължението на мача не успя да вкара от чиста позиция.

С победата си Реал Мадрид прекъсна серията си от 3 поредни загуби в Примера и се изкачи на 4-а позиция.