Вила отново четвърти след автогол в 88-а минута

10:30
Астън Вила успя да победи с минималното 1:0 Хъл Сити в последната среща за тази година във Висшата английска лига. Победното попадение бе автогол на Камил Зайате в 88-а минута.

Двата състава изнесоха добър мач, като още в началото на срещата попадение на Хъл Сити бе отменено заради нарушение на Ник Бармби срещу вратаря на гостите Брад Фрийдъл. Като цяло първата част предложи равностойна игра и много единоборства по всички точки на терена, а тимовете се оттеглиха при нулево равенство след първите 45 минути.

След почивката домакините от Хъл Сити вдигнаха оборотите и имаха лек игрови превес, но не намираха път към вратата на Брад Фридъл. В 88-а минута остро центриране на Ашли Йънг бе засечено от Карим Зайате в собствената му врата и донесе радоста за Вила.

Постигнатата победа изкачи Астън Вила на 4-о място в класирането, като тимът има три точки повече от Арсенал. Хъл пък записа трета поредна загуба.

Хъл - Астън Вила - 0:1
0:1 - Зайате - 88 минута, автогол

Хъл: Майхил, Макшейн, Търнър, Зайате, Рикетс, Менди, Гарсия (89 - Фейгън), Ашбий, Халмоши, Бармби (85 - Хюз), Кузен (69 - Кинг)

Астън Вила: Фрийдъл, Рио-Кокър, Найт, Дейвис, Л. Йънг, Милнър, Сидуел (86 - Гарднър), Ст. Петров, Бари, А. Йънг, Агбонлахор