Барса започна новата година с измъчена победа

23:00
Барселона победи трудно Майорка с 3:1 в първи мач от 17-я кръг на испанската Примера. Гостите поведоха с попадение на Адурис в 15-а минута, но Анри изравни в 31-а. В 75-а минута Иниеста отбеляза втори гол за своя тим, но останаха съмнения за засада на Гудьонсен.

Мачът се изнерви още повече и Хосеми от Майорка беше изгонен в 89-а минута за втори жълт картон. В даденото от съдията продължение Туре навърза няколко защитници на гостите и вкара хубав гол за крайното 3:1.

Лионел Меси не взе участие в двубоя, понеже се прибра в каталунската столица със закъснение и не е тренирал с отбора през новата година.

С успеха си Барса има 44 точки и е убедителен лидер в Примера, докато гостите са 17-и, само с 14 точки.

Съставите на двата отбора:

Барселона: Валдес, Абидал, Пуйол, Маркес, Санчес, Гудьонсен, Туре, Шави, Анри, Ето\'о Хлеб
Майорка: Лукс, Коралес, Рамис, Нунес, Хосеми, Суарес, Марти, Аранго, Хурадо, Варела, Адурис