С два гола на Давид Силва Валенсия победи Атлетико Мадрид

10:17
Валенсия победи с 3:1 Атлетико Мадрид в късния съботен мач от 17-ия кръг на испанската Примера.

В 35-а минута Бараха бе фаулиран в наказателното поле и съдията свири дузпа за Валенсия. Давид Вия бе точен и откри резултата. Четири минути по-късно Давид Силва проби в наказателното поле на Атлетико и с удар по земята направи резултата 2:0. В 45-а минута Форлан намали за гостите от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Агуеро. Силва реши всичко в 69-а минута при една контраатака и оформи крайното 3:1.

Валенсия се изкачи на второ място в класирането с 33 точки, а Атлетико е на четвърто място с 30 точки.