Барса сдаде първото място, Черно море много пред родните грандове

10:55
Отборът на Черно море Варна е най-предно класираният български футболен клуб в месечната класация на Световната федерация по футболна история и статистика (IFFHS). За месец декември "моряците" попадат на 169-о място с актив от 89 точки, като отбелязват спад с 26 места в класирането си спрямо ноември.

Литекс Ловеч е 228-о място със 77.5 точки, като "оранжевите" записват спад със седем места спрямо месец ноември. Вицешампионът Левски е на 308-о място с 66.5 точки, като запазва предишното си място. Няма други български отбори в световния Топ 350.

Лидер в класацията е европейският клубен шампион Манчестър Юнайтед с актив от 292 точки, като отборът на Димитър Бербатов записва изкачване с една позиция спрямо предишното си класиране. Второто място е за Байерн Мюнхен с 272 точки, който се покачва в класацията с две места. Трети е тимът на Ливърпул с 267 точки, а предишният лидер в класацията Барселона е на четвърто място с 266 точки. Аржентинският шампион Бока Хуниорс запазва петото си място.

Челната десетка допълват отборите на Челси, Рома, Естудиантес, Фиорентина и Сао Пaуло.