9 \"прилепа\" удържаха 1:1

11:09
Отборът на Валенсия успя да удържи 1:1 при гостуването си на Расинг Сантандер в първа среща от Купата на Краля.

"Прилепите" бяха категорично надиграни, но все пак си тръгнаха с добър турнирен резултат преди реванша на "Местая". Гостите поведоха в 37-а минута след нелеп автогол на Гонзало Колса, който не се ориентира добре в собственото си наказателно поле. Последва натиск на домакините, но така и до попадение преди почивката в тяхна полза не се стигна.

През вторите 45 минути Расин доминираше в срещата, а Езекиел Гарай улучи гредата след удар от бялата точка и пропусна да възстанови равенството. Все пак логичното се случи и домакините върнаха гола в 55-а минута след изпълнение на фаул от страна на Ласен.

В своя край срещата се изнерви и гостите останаха с девет души след червени картони на Висенте и Мигел, които ще бъдат наказани за реванша.