Милан бие на прощаване с Кака

09:32
Милан победи Фиорентина с 1:0 в среща от 19-я кръг на италианската серия "А". Единственият гол в срещата отбеляза Алешандре Пато още в 7-а минута.

Всички погледи на бяха насочени към Кака, за когото това може да се окаже последна среща с "червено-черния" екип.

Андреа Пирло изведе Пато на добра позиция и нападателят вкара петото си попадение в последните три мача. След откриването на резултата последва натиск на Милан и шут на Янкуловски бе париран от Сторари. Дейвид Бекъм беше близо до дебютния си гол в Серия "А", но ударът му мина край вратата.

На почивката крайни фенове на Милан се опитаха да проникнат в директорксата ложа и да потърсят саморазправа с Адриано Галиани, когото смятат за главен виновник за евентуалната раздяла с Кака.

През второто полувреме Фиорентина беше много близо до изравняването в 66-а минута. Тогава Варгас центрира и волето на Сантана беше избито от Абиати. Монтоливо изпусна още един добър шанс за гостите, а Кака и Пато пропиляха удобни възможности да направят победата на миланистите по-изразителна.