ЦСКА с втора победа на подготовката в Кипър

16:58
Шампионите от ЦСКА спечелиха и втората си контрола на кипърска земя срещу руския Алания Владикавказ с 2:1. "Армейците" стояха по-добре през цялата среща и логично се добраха до успеха.

Българите откриха резултата още в 5-а минута когато Маркиньос изпълни фаул отляво в половината на Алания, прати топката в наказателното поле, където Котев овладява и със силен шут даде преднина за "червените". Добрата игра на ЦСКА продължи и в 28-а минута Тодоров бе изведен отдясно, намери с прецизен пас по земя непокрития Саидходжа, за когото не бе трудно да прати топката в мрежата за 2:0.

Руснаците успяха да върнат едно попадение в 35-а минута след отличен пробив отляво на Чучиев и завършващ удар на непокрития Даду.

През второто полувреме играта бе равностойна, а битката се водеше в средата на терена. И двамата наставници направиха множество смени като в игра за "червените" се появиха всички резерви на тима: Даниел Беконо, Иван Караджов, 3. Павел Виданов, 10. Иван Иванов, 4. Кристиан Узунов, 22. Ели Маркес, 24. Александър Тонев, 15. Николай Чипев
8. Мартин Тошев, 35. Асен Георгиев, 26. Руи Мигел, 33. Давид Да Силва, 17. Цветан Чурлинов, 9. Веселин Стойков, 16. Емануел Омодиагбе, 2. Павел Ковачев

В крайна сметка резултатът не остана променен и "армейците" се поздравиха с втора победа на лагера в Кипър.

ЦСКА - Алания Владикавказ - 2:1

1:0 - Котев - 5 мин
2:0 - Саидходжа - 28 мин
2:1 - Даду - 35 мин