Хамбургер повали Байерн, качи се на върха

09:16
Лошо започна пролетният дял в Бундеслигата за шампиона Байерн Мюнхен. Отборът на Юрген Клинсман загуби с 0:1 гостуването си на Хамбулгер в петъчния мач, с който стартира втория полусезон в германското първенство.

Вратарят на "баварците" Михаел Ренсинг се намеси решително при удар Пьотр Троховски в 6-а минута. Гол на Лука Тони в средата на първото полувреме бе отменен заради нарушение. Единственото попадение дойде в 44-а минута, когато Ренсинг спаси удара на Давид Яролим след корнер, но при добавката на Младен Петрич нямаше какво да стори.

През втората част Хамбургер удържа победата, въпреки че Байерн имаше положения за гол. Шут на Мирослав Клозе бе избит от голлинията, а в 82-а минута удар на Тим Боровски след карамбол едва не влезе във вратата на домакините.

След победата Хамбургер се качи на върха в класирането, но ако Хофенхайм днес спечели или завърши наравно у дома срещу Енерги Котбус, отново ще си върне лидерството в Бундеслигата.

Ето и съставите на двата отбора:

ХАМБУРГЕР: Рост, Демел, Райнхард, Матийсен, Питройпа, Троховски, Яролим, Бенджамин, Янсен, Петрич, Гереро

БАЙЕРН: Ренсинг, Лел, Лусио, Демикелис, Лаам, Швайнщайгер, Ван Бомел, Зе Роберто, Рибери, Клозе, Тони