След Интер и Лацио, Каляри унижи и Юве

23:38
Каляри победи като гост Ювентус с 3:2 и поднесе изненадата на 22-я кръг в италианската Серия А. Сардинци показаха много сърцат, приятен футбол и заслужено стигнаха до успеха.

Каляри започнаха добре срещата и не позволиха на "бианконерите" да упражнят натиск. В 16-а минута дори Давид Биондини засече с глава хубаво центриране и разстреля Джанлуиджи Буфон.

До почивката обаче Юве успя да обърне мача в своя полза. Първо в 31-а минута Мохамед Сисоко изравни, а след това Павел Недвед в 38-а с хубав шут направи резултата 2:1 за "Старата госпожа".

Каляри обаче не се предаде и в 54-а минута Жеда остана сам срещу Буфон след хубава атака и изравни за 2:2. Недвед можеше отново да изведе Ювентус напред, но би встрани. Алесандро Дел Пиеро не уцели вратата след пряк свободен удар, отсъден за съмнително нарушение срещу самия него в 73-а минута.

В 77-а минута домакините изгубиха една топка в центъра на терена. Последва светкавична контра на Каляри и при ситуация, идентична на положението при втория гол за гостите, Алесандро Матри сам срещу Буфон направи резултата 3:2 за сардинци.

До края Юве не успя да създаде реални опасности за гол и логично загуби мача. Победата е четвърта поредна за Каляри, а за "бианконерите" титлата започва да се превръща в мираж.