Десет от Хихон биха Севиля

08:05
Спортинг Хихон победи Севиля с 1:0 в късния неделен мач от програмата на испанската Примера. Над 60 минути гостите бяха с човек повече на терена, но и това не им помогна да избегнат загубата.

В 5-а минута бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Жулиен Ескюде в наказателното поле на Севиля. Мате Билич се нагърби да изпълни, но пропусна от бялата точка. В 17-а минута Кастро с глава отбеляза и изведе Хихон напред. Ентусиазмът на домакините бе попарен в 28-а минута, когато Роберто Канела бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение.

До края на срещата Севиля потърси обрат, но домакините се защитаваха добре и не допуснаха изравняване.

След загубата Севиля е на 3-о място в класирането на 6 точки от втория Реал Мадрид.