Локо Пд с победа в Албена

17:45
Локомотив Пловдив започна успешно турнира “Албена Къп”, след като в първия си мач победи Спартак Варна с минималното 1:0, съобщава сайта на клуба. Това е втори пореден успех за “черно-белите” в досегашните контроли след 2:0 срещу Левски 2004 Карлово преди 4 дни.

През първото полувреме символичните домакини от Спартак имаха леко предимство и направиха няколко пропуска. Най-чистото положение изтърва Орлин Орлинов в 33-ата минута, когато изскочи сам срещу Кирил Акалски, но шутира в аут. Седем минути по-късно Миранда уцели гредата с удар от 15-ина метра. На два пъти Анатоли Тодоров бе близо до откриване на резултата, но също не успя. При първата възможност халфът се замота с топката, вместо да стреля в опразнената от вратаря Благоевич врата. След това Даксон и Делибашич комбинираха красиво и изведоха в стрелкова позиция Анатоли, чийто удар премина покрай гредата. През второто полувреме картината не се промени и отново варненци играеха повече с топката. В 58-ата минута Стойко Сакалиев стреля, но Акалски изби в корнер. При последвалото центриране Моралес едва не откри резултата. Това обаче стана в 60-ата минута, когато Петър Кюмюрджиев изведе чудесно в коридор Том. Бразилецът нахлу в наказателното поле и прати ефектно топката в мрежата за 1:0. Пет минути по-късно Димитър Илиев пропусна златен шанс да удвои резултата. В самия край Даксон опита нестандартно решение да прехвърли вратаря с удар от центъра, но топката профуча на педя над гредата. Вторият двубой на Локо от турнира е в събота срещу Монтана, която днес загуби от ЦСКА с 1:2.