\"Карамел\" новобранец закопа Ливърпул

08:31
Евертън победи драматично Ливърпул с 1:0 на "Гудисън парк" в преиграването на мача от 4-я кръг в турнира за ФА Къп. Единственият гол за "карамелите" вкара младокът Дан Гослинг в 118-а минута. Сладкият успех класира тима на Дейвид Мойс за следващия кръг от надпреварата, където съперник на Евертън ще бъде Астън Вила.

Мачът беше доста по-различен от двете поредни равенства между градските съперници на "Анфийлд", когато "карамелите" предимно се защитаваха. Ливърпул остана с човек по-малко в 76-а минута, след като Лукас Лейва бе изгонен. Домакините пропуснаха да решат всичко още в редовното време, когато Лиън Осман уцели греда. Героят за "мърсисайдци" срещу Челси Фернандо Торес бе обезвреден от защитата на Евертън. Още в 16-а минута пък Стивън Джерард бе заменен, което още повече намали нападателната мощ на Ливърпул.

Футболистите на Дейвид Мойс обаче не успяха да сломят съпротивата на гостите в редовното време и се стигна до продължения. Ливърпул се бранеше и тази тактика бе на път да донесе успех и мачът да се реши с дузпи, но в 118-а минута блесна таланта на 19-годишния Дан Гослинг.

Младокът пое топката в наказателното поле, финтира трима защитници, стреля много технично и след лек рикошет в крак на защитник топката се озова неспасяемо във вратата на Хосе Рейна.

Съставите на двата отбора:

Евертън: Хауърд, Хибърт, Ягиелка, Лескът, Бейнс, Осман, Фелаини (52-Гослинг), Невил (106-Ван дер Мейде), Артета, Пиенар (60-Родуел), Кейхил

Ливърпул: Рейна, Арбелоа, Карагър, Шкъртел, Досена, Алонсо, Лукаш, Каут, Джерард (16-Бенаюн), Риера (80-Маскерано) Торес (101-Бабел)