Барса се смили над Майорка, би само с два гола

08:31
Барселона победи Майорка с 2:0 в първа полуфинална среща между двата отбора от турнира за Купата на Краля. На "Камп Ноу" каталунците пожалиха своя съперник и се задоволиха само с комфортна преднина от два гола преди реванша.

В 35-а минута Тиери Анри с глава след асистенция на Боян Къркич откри резултата. През второто полувреме в 74-а Рафаел Маркес вкара чудесен гол от пряк свободен удар и оформи крайното 2:0. В герой за гостите са превърна вратарят Херман Лукс, който спаси своите от разгром.

Победителят от тази полуфинална двойка ще срещне Атлетик Билбао или Севиля, които са съперници в другия полуфинал. Първата среща в Севиля завърши с победа 2:1 за андалусийците и по всичко личи, че това ще бъде по-интересният реванш.