Гигс качи Юнайтед на върха в Англия

19:54
Манчестър Юнайтед спечели трудно с 1:0 гостуването си на Уест Хям и се върна на първото място във Висшата лига на Англия. Победният гол за "Червените дяволи" отбеляза Райън Гигс в 62-а минута. Димитър Бербатов игра цял мач за Юнайтед.

Карлтън Коул в 12-а минута стреля опасно, но Едвин Ван дер Саар спаси. Гол на Димитър Бербатов бе отменен в 20-а минута заради засада. В 30-а минута вратарят на "чуковете" Робърт Грийн спаси далечен шут на Пол Скоулс.

След почивката Лукас Нийл стреля от границата на наказателното поле в 49-а минута, но Ван дер Саар улови.

В 62-а минута Райън Гигс вкара първия си гол за сезона, след като финтира двама защитници на "чуковете" и с точен удар изведе "Червените дяволи" напред. Попадението дойде в много важен момент, тъй като до тогава Уест Хям се противопоставяше чудесно на именития си съперник. След гола домакините не се предадоха и Коул имаше две добри възможности да изравни. До промяна на резултата обаче не се стигна и отборът на Сър Алекс Фъргюсън постигна нов ценен успех.

С трите точки Юнайтед изпревариха Ливърпул на върха в класирането. Отборът на Димитър Бербатов има 56 точки, докато "мърсисайдци" са с 54.