Елано и Робиньо наказаха Италия

23:45
Днес от 21:45 часа българско време, на стадион "Емирейтс Стейдиъм" в Лондон, един срещу друг в приятелска среща излязоха отборите на Бразилия и действащият световния шампион Италия.

Двубоят завърши с победа за Бразилия с 2:0 след чудесни попадения на Елано в 13-а и Робиньо в 27-а минута.

Първото полувреме премина под диктовката на бразилците и логично се стигна до преднина от два гола. Двете звезди на Манчестър Сити използваха грешки в защитата на италианците и се възползваха по най-добрия начин от тях. Особенно фрапираща бе грешката на Андреа Пирло, който загуби топката от Робиньо точно на границата на наказателното поле, след което последва страхотен дрибъл на бразилеца и неспасяем удар в левия ъгъл на Буфон. В състава на южноамериканците липсваха контузените Кака, Андерсон и Луиш Фабиано, но и без тях Роналдиньо и компания сътвориха футболно зрелище.

През второто полувреме играта на европейците потръгна, но на сцената се появи стражът на бразилците и титулярен вратар на Интер Жулио Сезар. Бразилецът направи феноменални спасявания след удари на Лука Тони, Фабио Гросо и Даниеле Де Роси, а гол на тарана на Байерн Мюнхен бе отменен заради игра с ръка на нападателя.

Страхотно зрелище на "Емирейтс Стейдиъм" в Лондон и 2:0 в полза на Бразилия след много добра игра.

Стартови състави:
Бразилия: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Жуан, Адриано, Жилберто Силва, Фелипе Мело, Елано, Роналдиньо, Робиньо, Пато
Италия: Буфон, Дзамброта, Канаваро, Легроталие, Гросо, Де Роси, Пирло, Перота, Ди Натале, Тони, Каморанези

CRISTIQNOO
11.02.2009 15:34

Италянците просто им липсва играта в нападение. *wink*

dakata_1914
11.02.2009 00:29

За lubo_krika "Селесао" реши мача с два гениални гола на Елано и Робиньо, след което започна да се забавлява на терена. Общо взето Бразилците "тфориха" на терена и рядко даваха инициативата на "адзурите". Като имена за бразилците мога да отлича Роналдиньо(скоро не го бях виждал да играе на такова високо ниво), Марсело и Майкон(неуморими включвания по фланговете и на двамата), Фелипе Мело(невероятна работоспособност, всяка втора топка минаваше през него, нямаше грешен пас) и Жулио Сезар(безпогрешен, три що годе опасни удъра - три фантастични спасявания), за италианците най-голямо впечатление ми направи влезналия на почивката Джозепе Роси(направи добри пробиви по фланговете но нямаше шансове за мн удари), Дзамброта също беше активен от дясно, но в дефанзивен план беше надигран тотално от Марсело. Това е от мен *wink*

idol_bg
11.02.2009 00:10

Например....може другата година...Робиньо да реши да си иде пак до Бразилия...заради поредния рожден ден,може на Роналдиньо дядо му да почине.....или пък Адриано да се сбие в някой бар...... *smile* ...Може на Лука Тони изгората да преспи с друг...или пък Перота и Каморанези да се "контузят".....в някоя дискотека.Тъй че аз лично не си правя никакви изводи от тоя мач...освен че собствениците на Емирейтс са си напълнили яко гушите..... *wink*

idol_bg
11.02.2009 00:03

Тия същите жабари....преди 4 г....едва се класираха на световно и то с много по слаба игра от сега....и после станаха шампиони.Бразилците тогава също уж беха непобедими,мачкаха в контролите с по 3-4 гола разлика...и на световното после....разхождаха фланелките.Така че по леко с коронясването на Бразилия за шампион.Аз за това не гледам приятелски мачове,и не залагам пари на такива...защото това са несериозни мачове.Никой не може да ме убеди че в тия мачове отборите играят сериозно...така както биха играли в официални срещи.Това си е чиста реклама и събиране на средства....макар от ФИФА да ги представят за подготвителни срещи.Затова казвам да не се правят кой знае какви изводи от този мач....макар че не съм го гледал....(видях само головете).До другото лято...могат да станат много неща и тия два отбора да не приличат изобщо на тия два дето са играли тая вечер.

bacardy_breezer
10.02.2009 23:51

lubo_krika освен 2та гола имаше 2 по-опасни положения пред вратата на Бразилия.Едното беше съмнително отменен гол за Италия още в 4 минута,а второто беше през 2 полувреме ,когато Сезар направи неверочтно спасяване като улови удар на Лука Тони от 2метра.Общо взето това беше...

lubo_krika
10.02.2009 23:48

Не успях да гледам мача за съжаление-как играха 2-та отбора,независимо от резултата.Ако може да ми каже някой,ще съм му благодарен.

Бразилия показа класа ... нищо друго немгоа да кажа...В момента "селесао" са най-добрия национален отбор, и ако световното беше сега те 100000% го печелеха.Резултатите от последните дерби срещи на Бразилия говорят сами за себе си : Бразилия - Португалия 6:2 , Бразилия - Аржентина 3:0 , Бразилия - Италия 2:0.А ако Липи иска да защити титлата си догодина в ЮАР ще трябва здраво да поработи над състава ,защото тази Италия изобщо неможе да се сравнява с отбора ,който беше през 2006 година....Смятам ,че голяма грешка се явява това ,че Липи не е повикал Дел Пиеро,Тоти,Касано....Е ,той изведе този отбор до световна титла,той си знае, но ако Италия показва същата игра и на Световното ,просто да забравят за титлата ;]

street_breaker
10.02.2009 23:47

Добре завърши мача.... но от една страна само.... т.е. че Бразилците биха.... но от друга го играх над 2.5.... *sad*

svetla_vn
10.02.2009 23:41

Италианците са гола вода . Жалко , че нашите национали са още по-зле *sad*

TUSOB
10.02.2009 23:38

абе оная лавандула лука тони за ко го пуснаха само да разваля мача ли тоя бастун *devil*

frauenarzt_46
10.02.2009 23:06

момчета не виждате ли,че това е мач на принципи,и понеже няма такова нещо у бразилците-те играят на 100%,докато за Италия липсват много футболисти,което и фактически ще реши мача в полза на Бразилия.КР 4:1 Така че не се учудваите на ранните голове,ще има и още!!

10.02.2009 22:42

Фен съм на Италия ,но през това първо полувреме непоказаха никаква игра.....Вярно ,че отсъстват ключови играчи като Касано,Дел Пиеро , Гатузо и Киелини,но все пак очаквах повече.... *thinking*

the_pro
10.02.2009 22:38

много слаби тия италянци бе..................

10.02.2009 21:51

защото наще телевизии са пълен ташак и кабелните оператори .
моят кабелен оператор точно днеска намери да смени Рай Уно със някакъв прост и тъп канал боже кви педерастки истории стават само,,,,,

Milanista91
10.02.2009 21:49

мачът е на стадиона на Арсенал що Диема или Диема 2 не го дава поне...

gosho0o0
10.02.2009 21:40

наще от бнт бтв нова и т.н да не изброявам, защо не се сетиха да го предават този мач ами ми дават някакви сериали който сме ги гледали 10 пъти .. !? *wonder*

soundman
10.02.2009 21:37

също така и по телевизията по Rai Uno *stop*

bojko
10.02.2009 21:24

колега би ли споделил,куде може да се гледа???

10.02.2009 19:18

Winner благодаря за вазможноста да гледаме наи-желиките национални отбори в момента,всвета. *smile*

totocska
10.02.2009 19:07

просто сте върха нямам думи продължавайте така : )

rokera_henry
10.02.2009 18:54

ЕВАЛА на хората ,които направиха така, че този мач да бъде достъпен и за нас! Благодаря!