Македонци изхвърлиха Мъри от Лига Европа

23:49
Македонският Работнички Скопие по драматичен начин се класира за плейофния кръг на Лига Европа, след като загуби с 1:2 като домакин на кипърския Анортозис.

Както е известно, треньор на отбора от острова на Афродита, е българинът Станимир Стоилов.

В първия мач македонците бяха спечелили с 2:0, но възпитаниците на Мъри върнаха тези две попадения до 64-а минута на мача.

Три минути преди края обаче, Кумбев заби почетното попадение за Работнички, което всъщност се оказа и победен гол за неговия тим.

Титуляр за Анортозис бе бившият национален вратар Димитър Иванков, а бившите футболисти на Левски и ЦСКА - Емил Ангелов и Маркиньос се появиха на терена като резерви.

РАБОТНИЧКИ - АНОРТОЗИС 1:2 (2:0 в първия мач)

0:1 Резек - 50 мин
0:2 Кристовао -64 мин
1:2 Кумбев -87 мин