Интер на финал за Купата на Италия

08:57
Отборът на Роберто Манчини продължава да мечтае за дубъл в Италия, след като късно снощи победи състава на Лацио с 2:0 като гост. Двете попадения дойдоха след почивката, а техни автори бяха 20-годишният Пеле и влезлият като резерва Хулио Круз.

Защитникът на Интер Марко Матераци влезе в игра през втората част, но успя единствено да си заработи червен картон за неспортсменска постъпка, ритайки противников играч. Минути по-рано неговата участ бе сполетяла и самия старши треньор на "нерадзурите", който влезе в спор с главния рефер и последният му показа пътя към трибуните.

След този си успех, настоящият шампион на Италия очаква на финала своя противник, който ще бъде определен днес в другата среща реванш между съставите на Катания и Рома. След първия мач резултатът е 1:0 в полза на "вълците".