Хирошима хвърли бомбата на Литекс

10:37
Отборът на Литекс, чийто треньор е националният селекционер Станимир Стоилов, изненадващо загуби от японския тим Хирошима с 0:1 в контролна среща, която се игра в Анталия, където двата отбора водят подготвителни лагери.

Единственото попадение за тима на Илиян Стоянов реализира Такахаги, който бе изведен сам срещу Голубович и нямаше как да сгреши в 12-а минута и да не оплете топката в мрежата на "оранжевите".

В 23-а минута Петър Занев изстреля истински снаряд към японската врата от около 25 метра, но топката се удари в напречната греда на Хирошима. В 85-а минута Хирошима получиха правото да изпълнят дузпа, след като Занев наруши правилата в своето наказателно поле срещу Шимицу. Тодор Тодоров обаче спаси удара на Кашиваги от бялата точка.

В самият край на срещата Литекс можеше отново да се добере до равенството, но Момчил Цветанов засече едно центриране в аут.