Леверкузен тресна лошо Хофенхайм като гост

16:17
Байер Леверкузен победи като гост Хофенхайм с 4:1 в петъчния мач от програмата на германската Бундеслига. Загубата, която е пета за сезона, може да свали от върха изненадващия временен лидер, ако в днешния сблъсък между Херта Берлин и Байерн Мюнхен бъде излъчен победител.

Мачът започна трагично за домакините, като Патрик Хелмс в 3-а и Симон Ролфес в 12-а минута попариха отбора на Ралф Рангник с два бързи гола.

Хофенхайм постепенно се отърси от шока и в 31-а минута Демба Ба бе съборен от вратаря на гостите Рене Адлер в наказателното поле и съдията свири дузпа. Сеяд Салихович застана зад топката и намали преднината на Леверкузен. Последва натиск на домакините, но гол падна в тяхната врата. В последната минута на първото полувреме отново Хелмс отчая Хофенхайм с втория си гол в мача и върна преднината от две попадения за "аспирините".

Кошмарният развой на срещата сякаш отказа домакините, а в 48-а минута Гонзало Кастро напълно ги довърши, като направи резултата 4:1 за Леверкузен.

Победата изкачи гостите на 4-о място в класирането с актив от 36 точки.
Хофенхайм остава на върха с 39 точки, но днес тимът на Ралф Рангник може да сдаде лидерската позиция.