Два гола на Воронин качиха Херта на върха в Бундеслигата

18:25
Два гола на Андрей Воронин донесоха победата с 2:1 на Херта над Байерн Мюнхен в дербито на 20-я кръг в германската Бундеслига. Успехът изкачи тима от Берлин на върха в класирането, като отборът на Валери Домовчийски изпревари временния лидер Хофенхайм с 1 точка.

Андрей Воронин откри за домакините в 38-а минута и Херта заслужено се оттегли с гол преднина на почивката. Мирослав Клозе изравни за "баварците" в 61-а минута, след като вратарят на берлинчани отби първия му удар, но при втория бе безпомощен. След попадението Байерн натисна, но отново Воронин в 77-а минута вкара за Херта и донесе победата за своите.

Бохум победи у дома с 2:1 Шалке 04 в друг интересен двубой от кръга.

Кевин Курани откри за гостите в 18-а минута, но домакините изравниха в 44-а. След почивката Бохум обърна мача в своя полза, като точен в 57-а минута за крайното 2:1 бе Кристоф Дабровски.