Категоричен Аякс срещу Фейенорд

15:35
Аякс надигра категорично Фейенорд у дома и спечели с 2:0 дербито между двата тима от 23-я кръг на холандския шампионат.

Томас Вермаелен откри за домакините в 52-а минута. В 82-а за втори жълт картон бе изгонен защитник на гостите и тимът от Ротердам доигра срещата в намален състав. Аякс доминираше и резултатът можеше да бъде разгромен, но футболистите на домакините се скъсаха да пропускат. Все пак в последната минута на мача Аякс направи победата си по-убедителна след гол на Урби Емануелсон.

Успехът изкачи домакините на 3-а позиция в класирането, а Фейенорд е трагичен този сезон. Тимът от Ротердам е на една 12-а място.