Хидинк тръгна с победа, Челси заслужено удари Вила

16:44
Челси победи с 1:0 Астън Вила като гост в дебютния мач на Гуус Хидинк като наставник на "сините". Никола Анелка в 19-а минута отбеляза единствения гол в мача и донесе победата на лондончани.

Двата отбора се "захапаха" още от самото начало. Грешка на Петър Чех можеше да доведе до ранен аванс за домакините още в 3-а минута. B 17-а минута Алекс изчисти опасно ниско центриране към Гейбриъл Агбонлахор.

В 19-а минута Франк Лампард намери добре Никола Анелка в наказателното поле на Вила и нападателят изведе своя тим напред в резултата. Десет минути по-късно Дидие Дрогба проби в наказателното поле на домакините, но не подаде към свободния Франк Лампард и до сериозна опасност не се стигна. Удар с глава на Джон Тери в 31-а минута бе избит от вратаря на Астън Вила.

В 33-а минута Ашли Йънг уцели гредата зад Петър Чех след пряк свободен удар. Отново Йънг в 38-а центрира опасно, но двама играчи на домакините се разминаха с топката.

След почивката Вила се активизира, но Стилиян Петров и съотборниците му не успяваха да стигат до чисти позиции. В 68-а минута обаче Гарет Бари имаше добра възможност, но Чех изби. В последните 10 минути Брад Фридъл на два пъти спаси Астън Вила от втори гол.

Ето и съставите на двата отбора:

Астън Вила: Фридел, Куелар, Дейвис, Найт, Люк Йънг, Милнър, Стилиян Петров, Гарет Бари, Ашли Йънг, Емил Хески, Агбонлахор

Челси: Чех, Босингва, Ферейра, Тери, Алекс, Лампард, Микел, Балак, Калу, Анелка, Дрогба