Кьолн шокира Байерн, Херта падна, голов трилър в Щутгарт

18:26
Кьолн поднесе изненадата на 21-я кръг в германската Бундеслига, след като победи Байерн Мюнхен с 2:1 като гост. Фабрис Ерет откри за гостите в 22-а минута. Шокът за футболистите на Юрген Клинсман стана пълен в 34-а, когато Даниел Брозински покачи на 2:0 в полза на "козлите". Даниел Ван Буйтен върна един гол за "баварците" в 84-а минута.

Херта загуби с 1:2 гостуването си на Волфсбург и сдаде лидерската позиция. Сичеро Сантос  отбеляза в 62-а минута, но Един Дзеко изравни в 71-а. Отново Дзеко в 84-а минута вкара втори гол за "вълците" и свали Херта от върха.

Щутгарт и Хофенхайм сътвориха истинско голово шоу още преди почивката и в крайна сметка завършиха 3:3. Точката изкачи гостите отново на първо място в Бундеслигата. Хофенхайм вече имат 40 точки, но головата им разлика е по-добра от тази на Херта.

Демба Ба изведе гостите напред в 24-а минута, но Какау изравни само след 2 минути. Марио Гомеш обърна мача в полза на Щутгарт в 31-а минута. Отново Ба в 45-а вкара за 2:2.

Марио Гомес с техничен прехвърлящ удар отново изведе Щутгарт в 36-а минута. В 67-а Демба Ба оформи своя хеттрик и изравни за 3:3. В 92-а минута Салихович изпусна дузпа за своите.