Юнайтед допусна гол, но не и изненада

21:25
Манчестър Юнайтед победи Блекбърн у дома с 2:1 в мач от 26-я кръг на Висшата лига. Кристиано Роналдо отбеляза победното попадение за своите в 60-а минута на срещата. Тимът на Сър Алекс Фъргюсън вече е на 8 точки пред Ливърпул, който утре приема Манчестър Сити.

След рекордна серия от мачове без допуснат гол, вратарят на Манчестър Юнайтед най-после бе преодолян от противников футболист. Роке Санта Круз бе авторът на попадението, което изравни резултата в срещата между "червените дяволи" и Блекбърн. Парагвайският нападател обаче отбеляза на Томаш Кушчак, който пази на вратата за Юнайтед на мястото на Едвин Ван дер Саар.

Уейн Рууни откри за Юнайтед в 23-а минута, но Санта Круз, който преди мача изрази увереност, че именно той ще прекъсне великолепната серия на "червените дяволи", направи 1:1 в 32-а.

Първите 45 минути завършиха именно при този резултат, след като гол на Джони Еванс в 45-а минута бе отменен.

В 57-а минута Нелсън от гостите уцели гредата, след това Ел Хаджи Диуф овладя топката, но би слабо и Кушчак с помощта на защитник отрази опасността. В 60-а минута Кристиано Роналдо вкара чудесен гол от пряк свободен удар и изведе Юнайтед напред – 2:1. В 87-а минута удар с глава на Бербатов мина над вратата.

Манчестър Юнайтед: Кушчак, Рафаел, Фърдинанд, Еванс, Евра, Роналдо, Карик, Скоулс, Нани, Рууни, Бербатов

Блекбърн: Робинсън, Ойер, Нелсен, Живе, Уорнък, Грела, Диуф, Андрюс, Дън, Педерсен, Санта Крус