Дрогба удари Юве, Байерн вече е на 1/4-финалите

23:51
Попадението на Дидие Дрогба в 12-а минута донесе победата на Челси срещу тима на Ювентус с минималното 1:0 на "Станфорд Бридж".

Срещата беше изключително динамична и предложи множество голови положения. Единственото попадение в двубоя падна още в 12-а минута, когато Дидие Дрогба получи чудесно подаване от Саломон Калу, което го изведе зад гърба на италианската защита и отправи неспасяем удар в десния ъгъл на Джанлуиджи Буфон. При положението останаха съмнения за засада, но такава не бе маркирана от реферите. Гостите също имаха доста изгодни възможности за гол, но стражът на "сините" Петър Чех се прояви брилянтно при ударите на Тиаго, Амаури и Дел Пиеро.

През втората част Анелка пропусна да покачи резултата след като изстрелът му мина на сантиметри от гредата на Буфон, а Павел Недвед пропиля чудесно положение за Юве в добавеното време на срещата.

Байерн Мюнхен разби като гост тима на Спортинг Лисабон с категоричното 5:0 и вече може да се чувства сигурен участник на 1/4-финалите в турнира. Нападението на германците развинти португалската защита, а Франк Рибери и Лука Тони се отчетоха с по две попадения. Мирослав Клозе също не пропусна да увеличи актива си в Шампионската лига и отбеляза гол в 58-а минута.

Виляреал и Панатинайкос завършиха при резултат 1:1, което определено дава предимство на гърците. Гостите поведоха с гол на Карагунис в 59-а минута, а Джузепе Роси изравни след спорна дузпа в 67-а минута.