Спортинг спечели купата на Португалия

10:10
След 120 минути игра, отборът на Спортинг Лисабон надделя над шампиона на страната Порто. Самият мач премина под контрола на "лисабонските лъвове", като още в 4-та минута Дерлей имаше шанс да открие резултата, но неговия удар бе спасен от Нуно.

В 17-та минута отново Дерлей остана очи в очи с вратаря на Порто, но и този път не успя да го преодолее.

в 34-та минута атака започнала по брилянтен начин от Мариано Гонзалес в средата на терена завърши с удар към вратата на Руй Патицио, но последният не позволи да се стигне до промяна на резултата.

В 70-та минута Порто останаха с човек по-малко, след като Жоао Пауло фаулира грубо Мутиньо. Това допълнително затрудни бившия европейски шампион и редовното време завърши 0:0.

В продълженията Спортинг се възползваха от числения си превес надделявайки с 2:0. И двата гола за своя отбор реализира Тиуи в 110-та и 17-та минута. Първият гол дойде след самостоятелен рейд на нападателя, а вторият след чудесно центриране на игралият своя последен мач с екипа на настоящия си тим - Яник.