Черно море убедително трети след заслужена победа над Вихрен

14:47
Черно Море Варна спечели гостуването си на Вихрен Сандански с 2:0 и се утвърди на третото място в родната "А" група. Йордан Юруков преди почивката и Мирослав Манолов през второто полувреме вкараха головете за "моряците".

Срещата се игра в София на стадион "Георги Аспарухов", а символичните домакини започнаха по-добре и в 13-а минута за нарушение срещу футболист на Вихрен бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Десислав Русев, който обаче пропусна от бялата точка.

Това сякаш уби устрема на санданчани и в 17-а минута хубава комбинация на Черно море завърши с голов удар на Йордан Юруков. До края на полувремето гостите от Варна контролираха мача и пропуснаха нови добри възможности да увеличат резултата.

Второто полувреме започна много добре за "моряците" и Мирослав Манолов в 58-а минута излезе сам срещу вратаря на Вихрен, преодоля го и покачи на 2:0 в полза на своя отбор. До края на срещата Юруков удари гредата и пропусна да направи резултата класически.

Вихрен не успяха да създадат почти нищо интересно пред вратата на Черно море и логично загубиха срещата.

Съставите на двата отбора:

Вихрен: Годжев, В. Георгиев, Еламе, Павлов, Джоров, Тренков, Ешкердиня, Сантош, Зографакис, Маладенис, Русев

Черно море: Илчев, Бачев, Дяков, Лазаров, Александров, Борносузов, Алекс, Юруков, Илиев, Д. Георгиев, Манолов