Миньор изпусна Литекс, \"оранжевите\" пак не вкараха

17:23
Отборите на Миньор Перник и Литекс Ловеч завършиха при резултат 0:0 последната среща от 17-и кръг на родната "А" група. Двубоят на стадион "Локомотив" в Мездра предложи слаб футбол, а играта на гостите бе доста разочароваща. Срещата се ръководи от Николай Йорданов и се наблюдавана от около 1000 зрители.

Гостите от Ловеч бяха по-активният отбор и имат териториално предимство през 90-те минути, но така и неуспяха да стигнат до чисти голови положения. Опасностите пред вратата на Шейтанов дойдоха главно от статични положение, които изпълняваше Радостин Кишишев. Домакините застрашиха вратата на ловчанлии само веднъж през първите 45 минути, след като Хазуров се откъсна сам срещу Тодор Тодоров, но вратарят излезе на време и блокира нападателя. Ивелин Попов пропиля най-чистото положение за гостите преди почивката след като ударът му бе изчистен от голлинията, от защитник на Миньор.

Във втората част на срещата играта стана много груба и главният съдия Николай Йорданов вдигна общо 9 жълти картона. Офанзивните смени направени от Станимир Стоилов се оказаха без очаквания ефект, а чистите положения се откриха пред вратата на Литекс. След грешка на Пламен Николов, Хазуров изскочи сам срещу Тодор Тодоров, но ударът му бе спасен от стража. В 88-а минута Петров, от отбора на Миньор, излезе на чиста позиция, шутира, но Тодоров за пореден път спаси. В даденото от съдията продължение, отново Хазуров можеше да даде победата за домакините, но нападателят пропусна.

Със спечелената точка Литекс събра актив от 29, на цели 10 от лидера Левски, заемайки 4-а позиция във временното класиране. Спечелената точка изкачи Миньор на 12-а позиция с актив от 18 точки, на 3 от опасната зона.

Миньор Перник - Литекс Ловеч - 0:0

Миньор Перник:
1. Шейтанов, 2. Божиков, 5. Василев, 6. Дюлгеров (Костадин Марков), 8. Трифонов, 15. Мутафов, 18. Янкович, 19. Петров, 21. Хазуров, 23. Хр. Господинов, 33. Ст. Господинов (Петер Лерант)
Старши треньор:
Димитър Алексиев

Литекс Ловеч:
12. Тодор Тодоров, 2. Александър Барт, 5. Михаил Венков, 22. Пламен Николов, 10. Алехандро Сандриньо, 16. Станислав Манолев, 24. Шандор Дюри (Уилфред Нифлор), 25. Радостин Кишишев, 32. Ивелин Попов, 15. Дока Мадурейра (Момчил Цветанов), 18. Крум Бибишков
Станимир Стоилов

bamberman007
16.03.2009 21:06

ако мъри беше в левски,щяхме да сме 10ти,браво на батков.

ballantavv
16.03.2009 18:58

Аз веднъж ви написах вече който е чел ме е разбрал.
Г-н Ганчев вече се оля за два мача доста пари изкара.Ама се оказава че не е само той тук намесени са всички маймунки на клона наречен еврофутбол.

peshky_
16.03.2009 18:42

Гришааа я си върни феро и си бутаи из Б групата и си бараи фара май се отказах да ходя на мача с пирин в четвъртък май пак ще има резил *evil*

gangan
16.03.2009 18:36

Левски- шампион.цЕЦА курвата не я мисл=я-Алеле и0-не давате комехтаре.ша стане боя,леле еба ти шма6тките

pappi
16.03.2009 18:17

Трагични бяха и двата отбора ! *stop* За мен по-смешния отбор беше на перничани,защото мразя,когато по такъв грозен начин се постига положителен резултат *erm* Не Миньор са изпуснали Литекс,а Литекс за малко да се изпуснат.....!!! Миньорите минаха само 3-4 пъти центъра,което е жалко и трагично !!! От другата страна ловчанлий не бяха достатъчно настъпателни и амбицирани за победа!!! Много разочароваща игра на националите Ивелин и Манолев А който е гледал внимателно мача и поне малко разбира от футбол,сигурно е забелязал прекаленото накъсване на играта от страна на съдията и многобройните несъщаствуващи нарушения в полза на Миньор....това също много влияе на отбор като Литекс,който обича да играе на по-висока скорост *wink* Също така бяха вдигнати няколко незаслужени картона на ловчанлии....явно трябва да им се натрупат повече картони до мачовете с лидерите *thinking*

Sobence
16.03.2009 18:01

С безумно слаба игра от страна на Миньор , пак не успяха да ни бият... Добър повод Стоилов да се запита кво става с отбора му. Още 3 мин игра и перничани щяха да победят . *smile*

KILLna7
16.03.2009 18:00

Е явно в тоя мач са били много зле.Яд ме е че тука има една отрепка която изразява клубни пристрастия.Има нещо което става в тоя клуб ,но засега го премълчават.И все пак съм сигурен че той си е най-стойностния в България.И не можете да отречете че последните години те направиха най-значимите успехи в Европа.

beto
16.03.2009 17:48

KILLna7 ще ти кажа защо са толкоз зле!Сбъркана трансферна политика!И за това е финовен Станимир Стоилов!Какво направи той през зимата?Освободи нападатели като Дуду,Дубала и Емил Ангелов.И му останаха само един контузен Нифлор и един доста съмнителен като качества Бибишков.И в замяна какво купи?Нито един централен нападател!Дори широко рекламираният Дока е офанзивен халф а не нападател.И после нямало голове.Е как да има? *smile*

leketoo
16.03.2009 17:37

Тези как не спукаха топката незнам. Лошото е, че Хазуров пропуска много, иначе ония хасковски "селянин" дето се прави на огромен специалист щеше да е изритан като мръсно коте от отбора. Че на тъпака му дадоха и национала да води, смешна работа. Нищо добро не ни чака, ама нищо. *sick*

gloji
16.03.2009 17:28

KILLna7 наистина си зле,брато! Погледни ги тези смешници литекс и ''големия тренер '' МЪРИ ГОЛА ВОДИЦА СА ,БЕ *smile*

Don_Gonzo
16.03.2009 17:24

mmitkom Не *wink* , за другия колега по-отдолу ставаше дума, ама все тая

mmitkom
16.03.2009 17:22

аз ли съм зле бе гонзич, тва беше най-глупавия мач.

Don_Gonzo
16.03.2009 17:17

KILLna7 Моля те, спри да пишеш тези брътвежи!! Много си зле, брат, ама много....

mmitkom
16.03.2009 17:13

гледайки мача ,наистина се вижда колко стойностен отбор са .............. смотаняци, и тва ми били футболисти.... *sick*

KILLna7
16.03.2009 17:07

Ако случайно не знаеш ,Литекс е отбора който в последните 2 години се опитва да ни отсрами в Европа.Няма левски няма цска .И тая година ЧЕРНО МОРЕ на малко да направи фурор ,но класата им не стигна.А според мен литекс е най-стойностния отбор в България ,само че не разбирам защо се получават такива резултати!?

leketoo
16.03.2009 16:31

To няма такава трагедия. Баси смешните са момчетата на Мъриньо, голяма мъка наистина. Един Хазуров ги направи смешни четирима човека. Кишишев се прави на Жуниньо Пернанбукано, ама е толкова дебел, че не може да я ритне до вратата. Айде да видим сега съдията пак ли ще е виновен или може би пак е гей!!!? *sick*