Левски без проблем срещу Черноморец на \"Герена\"

17:18
Отборът на Левски победи Черноморец Бургас с 3:1 на стадион "Георги Аспарухов" в поредна среща от 18-а кръг в футболната ни "А" група. Главен съдия на срещата беше Георги Игнатов.

През първите 25 минути на мача двата тима изиграха при поделено надмощие, като бургазлии определено могат да съжаляват, че не поведоха в резултата. Първо Дуду имаше шанс да отбележи на Петков, но ударът му, от около три метра, не попадна в очертанията на вратата. Голмайсторът на гостите Мишел Платини също имаше възможност да вкара гол след удар от границите на пеналта, но този път гредата се оказа помощник на стража Георги Петков.

С настъпването на краят на полувремето Левски се активизира и стигна до удобни възможности. В 43-а минута центриране на Лусио Вагнер намери добре пласирания Дарко Тасевски, който с глава изведе "сините" напред в резултата. В следващата атака Жоазиньо имаше шанс да удвои преднината на домакините но ударът му срещна гредата на вратаря Стоянов.

Началото на второто полувреме започна страхотно за гостите от Бургас, които стигнаха до изравняване. Влезлият като резерва Стоймирович центрира към Божилов, който с елегантен удар с глава изравни резултата в 46-а минута.

В 63-а минута Христо Йовов получи пас от Жоазиньо, овладя топката и отправи неспасяем удар в долния ляв ъгъл на Стоянов. Веднага след попадението си "бижутера" бе заменен от Зе Соареш, който зае място в атаката на тима

Последното попадение в мача стана дело на Зе Соареш в 85-а минута, който отбеляза след чудесен пробив по лявото крило на Жоазиньо. Соареш получи топката в непосредствена близост до вратата на Черноморец и от упор оформи крайното 3:1 за Левски.

Левски - Черноморец Бургас - 3:1
1:0 - Дарко Тасевски - 43 мин
1:1 - Бижилов - 46 мин
2:1 - Йовов - 63 мин
3:1 - Зе Соареш - 85 мин

Левски:

1.Петков (к), 3.Миланов, 5.Рабех, 2.Генев, 25.Вагнер, 45.Гаджев, 70.Да Коща, 22.Тасевски (Георги Христов), 10.Йовов (Зе Соареш), 9.Г. Иванов, 20.Жоазиньо

Черноморец Бургас:
33. Стоянов, 7.Трайков, 13.Николов, 3.Бонев, 2.Дянков (к) (Роберто Карбони), 15.Траянов, 26.Марсио, 6.Старокин, 11.Дуду (Стоймирович), 23.Платини, 14.Божилов

Резултати от другите срещи, които се играха по същото време:
Черно море - Ботев - 1:0
Локомотив Сф. - Вихрен - 2:0
Сливен - Спартак Вн. - 0:1

bacardy_breezer
19.03.2009 12:25

futbulfen не съм съгласен с теб.Изживяването на стадиона изобщо не може да се сравни с висенето на дивана.Как си преставяш верните улстраси да седнат на 1 стол вкъщи и да гледат мача по телевизията?Мисля ,че няма да има никаква разлика.....

Futbulfen
18.03.2009 21:53

Искам да кажа нещо относно засиленото предаване на мачовете през тоя полусезон по телевизията .. лично аз много се дразнех от факта,че примерно не мога да гледам любимия Левски в дадена среща,защото да кажем ц(*ка по тва време играе с Литекс .. , но сега като се замисля плакатите днес издигнати в сектор"Б" са доста на място.Сега ще може да се гледат поече мачове,но съгласете се ..щом посащаемостта е толкова малка в последните години то сега какво ни очаква като всеки предпочита домашния уют и все по-малко ще бъдем тези дето сме на стадиона и викаме Само Левски *sad*

SvM
18.03.2009 19:55

Много добър мач. Аз лично гледах първото, и малко от второто полувреме, и трябва да ви кажа, че играта на сините ми хареса до дупка!

Samoletski
18.03.2009 19:53

Знаете ли, защо всеки гол на Йовов е бижу, защото вкарва веднъж на всеки 10 мача.

la_furiq_
18.03.2009 19:42

ЛЕВСКИИИ ШАМПИОНННННН ЛЯ ЛЯ ЛЯ ЛЯ ЛЯЯЯ

lubo_309
18.03.2009 19:28

поздрав за победата, а това дали и колко слабо сме играли не е важно щом сме победили. все пак кучето скача според тоягата, а в случая летвата е много ниско и за това не се налага момчетата да се напъват. дано когато дойдат важните мачове нямаме проблеми в отбора, защото се видя, че има доста пропуски настоящата формация, най-вече в защитата.

Futbulfen
18.03.2009 19:16

Adrian000 кофти въпрос за боклуците ... но аз имам един отговор:тогава когато 1 на 1000 е имал телевизор *wink*

Hecepuo3eH
18.03.2009 18:50

Абе братле аз колко се смях на коментарите написани преди мен.

Futbulfen
18.03.2009 18:47

Изключително оригинално и много на място е тва постче на Hecepuo3eH *joking* .. брат ше ми напраиш плочки на корема..айде са ходи гледкаи нещо,а ако то е Сашо Диков виж симулативната игра на Локото *wink*

Hecepuo3eH
18.03.2009 18:33

Въпрос: Ще спреш ли да бъдеш леффскар, когато му мине модата?
Отговор: Леффски никога не са били на мода. *lol*

vladi393
18.03.2009 18:30

абе да не чорбата да станат шампиони специално таа година немат никаф отбор ииии шампион ша е ПФК ЛЕВСКИ *beer*

KILLna7
18.03.2009 18:17

После чорбата да не реве .Дупетоо сине майчин млъкни че ме че ме е яд че не можеш да осъзнаеш колко си прост тъп ограничен малоумен и т.н. Знам че повече няма да пишеш защото просто не се сещаш какво друго може да се напише.

drummer
18.03.2009 18:14

Дръжте се за КБ, защото и тази година шампионската титла е заета от "ЧЕРВЕНИТЕ ШАМПИОНИ". Да не стане годината.....нулева?!

AviMC
18.03.2009 18:04

Пичове,стига сте коментирали лекето и и други фенове/не на Левски/!Такива сте и на мачовете-коментирайте си мненията на привържениците на любимия ви клуб,пейте песни за любимия клуб и никакви мисли за 2-ри и/или 3-ти лица и отбори!Слушах мачовете по Дарик радио,и едните и другите си имаха своите шансове.Но определено мача на Герена беше по-интересен откъм положения!

Дано продължи победния ход на сините и ликуваме с Шампионска титла и КБ Само ЛЕВСКИ

18.03.2009 17:49

leketoo знаеш ли как ще се зарадваме още повече ? Ако си изтриеш акаунта.Е тогава ще е истински празник.Знаем ,че си много устат ,но като ц (* к а се издъни се скриваш като мишка и не пишеш коментари в близките 2 дни.Много ми е интересно на края на сезона ,когато Левски е отново първи и дублираме с Титлата + Купата ,какво ли ще напишеш ?Вариант 1 - триеш акаунта от срам .Вариант 2 - тъп коментар от сорта "БФС Е СИНЬО" ,след което триеш акаунта.Чакам да дойдат тези дни *joking*

gajo
18.03.2009 17:47

Знаеш ли отборите от извън София не са цъфнали,всички знаем кои отбори плащат и уреждат.Нека сме чесни поне веднъж.Но си мисля,че тези извън столицата могат да покажат повече характер от колкото тези на ЛС и ЦСКА.Стига с играчи събирани от плажовете на Бразилия и Северна Африка.Вместо да си мерим пишките кои отбор е "по-голям" хората в БФС и клубните ръководства да се събудят!!!Българското първенство е абсурд!!!

Docker
18.03.2009 17:43

Пак ли си тука бе,идиот?Тцтцтц,тоя leketoo е невменяем *joking* Я си пий метадоня и си лягай.

leketoo
18.03.2009 17:42

Браво на WC-то, за пореден мач показаха слабичка игричка и спечелиха. Акулите горките живи да ги оплачеш, Фреди Бобич сигурно се е хванал за главата. Хубава гредица на Мишел има хляб в момчето. РАдвайте се сега, защото после ще има голям рев

Futbulfen
18.03.2009 17:41

Добре ето изказа си мнението,а сега да те питам мислиш ли,че провинциалните отбори играят по-малко тромави от Левски,Локо,Славия и ц(*ка ?!

gajo
18.03.2009 17:35

Docker,както имаш право да споделиш,така имам и аз!А дали аз съм тъп или не,не решаваш ти *wink* ,Жалко,че отбори извън столицата не могат да станат шампиони.Тогава няма да има Тампере и БАТЕ.Макар да съм от ЦСКА,не мисля,че отбори от столицата заслужават да играят в европа с тая тромава игра

KILLna7
18.03.2009 17:33

Чорбарите си имат тема да си пишат там ,че после реват че съм им писал коментари в техните теми .А иначе добра победа срещу амбициозен тим.Като гледам отбора на черноморец не са толкова слаби ,но може би трябва обиграване.

Futbulfen
18.03.2009 17:32

Още една крачка към титлата честито момчета.Колкото до мача слабо първо полувреме ,но след почивката ми се струва ,че тоя гол на акулите дойде много добре и се сетихме да потичаме *wink* .. много силно игра Да Коща,а Ицо не мога да го разбера тамън го отписах и се че се обърна хубаво *joking* ае и сини шампиони