ЦСКА спечели турнира в Бенгази

20:10
ЦСКА спечели с 2:0 минимача срещу Ал Ахли Бенгази на международния тристранен турнир в Бенгази "Мъчениците на 17 февруари".

Така българите взеха реванш за загубата с 0:1 от същия съперник в първия ден на турнира в понеделник.

Борис Галчев откри резултата в 18-tа минута с прецизно изпълнение на пряк свободен удар. Тимът на Ал Ахли имаше възможност да изравни минута по-късно след грешка в защитата на ЦСКА, но Райс Мболи спаси сигурен гол. Пропуск за ЦСКА пък направи румънецът Григориан Паун, който е на проби в тима. В самия край на 45-минутния мач Станислав Костов покачи на 2:0 и донесе победата на ЦСКА.

В другия мач по-рано днес Ал Насър Либия победи Ал Ахли с 1:0.

Така победителят в турнира бe определен в последния минимач по-късно днес между ЦСКА и Ал Насър. Отборите завършиха наравно, но българският тим загуби след изпълнение на дузпи.

Регламентът в този турнир гласи, че за победа в редовното време се дават по три точки, при победа след изпълнение на дузпи по две, а за равенство - една. ЦСКА събра 7 точки, колкото и Ал Насър, но по-добрата голова разлика даде предимство на "армейците" при крайното класиране.

ЦСКА - Ал Ахли (Либия) - 2:0
ЦСКА - Ал Наср (Либия) - 1:4 след дузпи, 0:0 в редовното време