Нифлор дари победата на Литекс срещу Вихрен

14:55
Литекс Ловеч победи Вихрен Сандански с 1:0 в ранния неделен мач от програмата на "А" група. Срещата се игра на стадион "Българска армия" в София, като двата отбора определено разочароваха с представянето си. Уилфред Нифлор в 88-а минута отбеляза единствения гол и донесе победата на своите.

Първото полувреме беше скучно и вяло, като символичните домакини играха по-прибрано, а гостите от Ловеч не успяха да създадат почти нищо интересно пред тяхната врата. В 24-а минута възникна и най-спорната ситуация в срещата. Маноел бе съборен в наказателното поле на Литекс, но съдията прецени, че дузпа няма.

Втората част започна със сериозен натиск на Литекс, който доведе до няколко корнера и разбърквания пред вратата на Лучини. Том и Нифлор опитаха да създадат опасност пред вратата на Вихрен, но гол така и не падаше. В 88-а минута Нифлор бе изведен чудесно сам срещу вратаря от Ивелин Попов и вкара победното попадение за "ловчанлии". В 3-минутното продължение на двубоя санданчани имаха удобна възможност да изравнят, но пропуснаха.

Съставите на двата отбора:

Вихрен: Лучини, Джоров, Павлов, Паеш, Георгиев, Маладенис, Стоев, Сантош, Златковски, Маноел, Ешкердиня

Литекс: Тодоров, Занев, Барт, Николов, Манолев, Кишишев, Том , Сандриньо, Дока, Дюри, Попов