Локо София мина като малка гара Ботев, феновете на \"канарчетата\" се сбиха

17:49
Отборът на Локомотив София спечели гостуването си на Ботев Пловдив на стадион "Българска Армия" с разгромното 4:0 и задълбочи кризата при "канарчетата".

С по две попадения за столичани, които показаха изключително силна игра, се отличиха Мартин Камбуров и Зоран Балдовалиев.  В 25-а минута македонският нападател на Локо изведе своите напред след страхотен шут от около 25 метра, който направи безпомощен Лилчо Арсов. В края на първото полувреме Балдовалиев отбеляза своя втори гол в срещата след като Димо Атанасов навлезе в пеналта отляво, Лилчо Арсов изби топката от краката му, но тя попадна на главата на нападателя, който от седем метра не сгреши. Втората част принадлежеше на Мартин Камбуров, който в 61-а и 76-а минути оформи разгрома на пловдивчани.

По време на срещата фенове на Ботев се сбиха помежду в сектора за гости, но полицията се намеси и предотврати по-големи безредици.

Както е известно, мачът се игра в София поради наказание на пловдивския клуб с лишаване от домакинство за две срещи. В миналия кръг фенове на Ботев хвърляха предмети към футболистите на Левски.