Балъков загуби и втория си мач с Кайзерслаутерн

19:38
Красимир Балъков загуби и втория си мач начело на германския футболен клуб Кайзерслаутерн, който отстъпи с 0:1 на Хамбургер в среща от 28-ия кръг на Бундеслигата. Марсел Янсен вкара единствения гол в мача, след като беше точен в 29-та минута. Той получи топката в наказателното поле на Кайзерслаутерн и вкара гол, с което донесе първа победа от шест мача за отбора от севера. Трите точки изкачиха Хамбургер на 15-о място в класирането и извън зоната на изпадащите, в която последен продължава да бъде Кайзерслаутерн.

Байерн Мюнхен съкрати аванса на Борусия Дортмунд на върха в класирането, след като победи с 1:0 Нюрнберг като гост. Попадението на Ариен Робен в 69-та минута съкрати разликата между шампиона и преследвача на едва три точки, а до края остават шест кръга.

В други срещи от кръга, Фрайбург победи Байер Леверкузен с 2:0 като гост, Майнц се наложи с 3:0 над Вердер Бремен на чужд терен, а Аугсбург надви Кьолн с 2:1 като домакин.