"Лаутерите" на Балъков с нова загуба, победи за Байерн и Дортмунд

19:21
Тъмни облаци надвиснаха над главата на Красимир Балъков, след като Кайзерлаутерн записа трето поражение под ръководството на българина, този път у дома от Хофенхайм с 1:2.

Халфът на гостите Сежад Салихович откри резултата от дузпа в 26-та минута, а Борис Вукчевич реализира второ попадение за Хофе в 71-та минута.

Кайзерслаутерн все пак успя да отбележи първия си гол под ръководството на бившия ни национал, а точен в 87-та минута бе Александър Бугера. Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд продължават да се гонят на върха, като днес и двата тима записаха победи.

Баварците биха у дома Аугсбург с 2:1 с два гола на Марио Гомес, а шампионите взеха гостуването на Волфсбург с 3:1. Попаденията за "черно-жълтите" вкараха Роберт Левандовски, който се разписа на два пъти и Илкай Гюндоган, а за домакините вкара Марио Манджукич.

Резултатите от Германия:

ФК Кьолн – Вердер Бремен 1:1, Байерн Мюнхен – Аугсбург 2:1, Фрайбург – Нюрнберг 2:2, Кайзерслаутерн – Хофенхайм 1:2, Щутгарт – Майнц 4:1, Волфсбург – Борусия Дортмунд 1:3.