Балъков и Кайзерслаутерн изпаднаха във Втора Бундеслига (видео)

18:38
Отборът на Кайзерслаутерн, воден от българина Красимир Балъков, изпадна във Втора Бундеслига. Преди днешния 32-и кръг в немското първенство "лаутерите" се надяваха да победят Херта като гост, а Кьолн да загуби домакинството си на Щутгарт. Само по този начин тимът на Балъков щеше да запази шансовете си за спасение.

Кайзерслаутерн поведе с 2:0 до почивката в Берлин с голове на Кирх и Уутън в 27-та и 38-та минута.

Развоят на мача между Кьолн и Щутгарт не бе по вкуса на Балъков. В 50-та минута "козлите" поведоха с попадение на Пешко. Въпреки че Какау изравни в 72-та минута, швабите не успяха да стигнат до пълен обрат и така Кайзерслаутерн изпадна.

В Берлин крайният резултат 1:2 бе оформен от Ниймайер, който вкара почетен гол в 60-та минута, като голмайсторът за столичани получи втори жълт картон в 78-та минута и бе изгонен.