Шампионите писаха петица на Кайзерслаутерн, Бариос с хеттрик

18:33
Красимир Балъков и воденият от него Кайзерслаутерн стигнаха до шеста загуба от седем мача под ръководството на българина в германското първенство, след като бяха победени от
шампиона Борусия Дортмунд с 2:5. Вече изпадналият отбор на Кайзерслаутерн поведе срещу Борусия Дортмунд в срещата от предпоследния 33-и кръг на шампионата чрез
Фелипе Сантана, който си отбеляза автогол в 16-та минута, но предимството на домакините не се задържа дълго. Борусия Дортмунд изравни секунди по-късно чрез Лукас Бариос, който вкара и за 2:1 в 26-та минута. Марио Гьотце пък беше точен за 3:1, а при този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка. Пиер де Вит намали за Кайзерслаутерн малко след началото на второто полувреме, а третият гол на парагвайския нападател Бариос и последният на Иван Перишич оформиха крайното 5:2 в полза на шампионите от Дортмунд.

Борещите се за оставане в елита Херта Берлин и Кьолн също допуснаха загуби в 33-ия кръг на шампионата. Пораженията оставиха столичаните в зоната на изпадащите и на две точки от
"козлите", които са на позиция за бараж срещу третия от втора дивизия. Херта загуби с 0:4 от отбора на Шалке, който си осигури директно класиране за груповата фаза на Шампионската лига, а Кьолн отстъпи с 1:4 на Фрайбург.

Мюнхенският гранд Байерн, който ще играе финал в най-престижния клубен турнир през месец май, победи с 2:0 Щутгарт. Попаденията в полза на баварците вкараха Марио Гомес и Томас Мюлер