Дебрецен взе Купата на Унгария след дузпи с МТК

12:11
Дебрецен спечели Купата на Унгария за трети път в последните пет сезона, след като на финала се наложи с 8:7 след изпълнение на дузпи над МТК Будапеща. Дебрецен върви и към нов дубъл в унгарското първенство, тъй като четири кръга преди края има 5 точки преднина на върха пред Дьор ЕТО и 8 пред Видеотон.

На стадион "Ференц Пушкаш" в унгарската столица двата отбор а си вкараха шест гола в редовното време, постоянно си разменяха водачеството в резултата, а в рамките на 4 минути преди последния съдийски сигнал също си вкараха по един гол за крайното 3:3. След нулеви допълнителни 30 минути започна изпълнението на дузпите, като в голямата жега двата отбора биха 18 дузпи. Решителен се оказа пропускът на Балаж Николов, след което Дебрецен триумфира с общо четвъртия си трофей в историята.

Рекордьор по спечелени купи на страната е Ференцварош с 20.