Гол в 93-а минута донесе победата на Локо Пд срещу \"соколите\"

18:00
Отборът на Локомотив Пловдив победи Спартак Варна с 2:1 в първата среща от 20-я кръг на "А" група, която се игра на стадион "Локомотив" в парк "Лаута".

Домакините успяха първи да поведат в резулта чрез Павле Делибашич в 20-а минута. Даксон Да Силва центрира от пряк свободен удар, Делибашич бе изпуснат от отбраната на "соколите" и прати топката в мрежата на Банович за 1:0. Спартак Варна обаче успя да изравни резултата в 22-а минута, когато след една заучена комбинация, Велимир Иванович пусна топката към Миранда в наказателното поле на домакините и той не сгреши за 1:1.

До края на срещата, Спартак Варна имаше повече шансове да грабне победата, но в крайна сметка Дани Кики направи повторение на упражнението срещу Сливен и вкара в третата минута на продълженията, след като засече с глава центриране отляво на Даксон, с което донесе и победата на Локомотив Пловдив с 2:1.