Насионал спечели титлата на Уругвай (видео)

10:44
Алваро Рекоба вкара единствения гол при победата на Клуб Насионал Монтевидео с 1:0 срещу Дефенсор Спортинг и осигури на отбора втора поредна титла в шампионата на Уругвай. Четири минути преди почивката във финалния мач бившият нападател на Интер Милано засече центриране от крилото на Висенте Санчес и реализира решаващото попадение.

Титлата на Уругвай е първа в кариерата на 36-годишния Рекоба, който повече от десет години игра за европейски отбори.

Старши треньорът на Насионал - Марсело Гаярдо, изведе тима до втора поредна титла. През миналия сезон Гаярдо все още беше действащ футболист на отбора от Монтевидео.

В ерата на професионалния футбол Насионал е печелил титлата на страната 33 пъти.