Бала, Бобич и Елбер "изпържиха" готвачи с 9:2

12:15
Магическият триъгълник на Щутгарт от 90-те години – Джоване Елбер, Красимир Балъков и Фреди Бобич отново се събра заедно за първи път от 15 години. В благотворителен мач тимът на бившия бразилски нападател срещна сборен състав от готвачи и спечели с 9:2.

Срещата бе с благотворителна цел – да събере пари за фондацията на Елбер (Асоциация за напредък на бразилски деца на улицата) и за специални проекти в езиковото обучение на училищата и детските градини на Шорндорф.

Мачът се игра в две полувремена от по 30 минути. Първият гол за отбора на Елбер забоде Бала в 18-а минута, а самият Джоване се разписа две по-късно. В 30-а минута Матиас Мак бе точен за 1:2. До почивката Бобич и Елбер на два пъти отбелязаха за 5:1.

През второто полувреме Бала и Бобич вкарват по един, а Елбер нови два за крайното 9:2.