Уругвай и Чили с хокеен резултат

11:50
Олимпийският отбор на Уругвай победи Чили с 6-4 в контролен мач, играл се в уругвайския град Малдонадо.

С два бързи гола Чили поведе изненадващо с 2-0, но скоро домакините взеха инициативата и обърнаха резултата. С хеттрик за Селесте се отличи нападателят на Ливърпул Луис Суарес, реализирал в 31-та, 35-ата и 47-ата минути. Другата голяма звезда в тима - Единсон Кавани от Наполи, записа две попадения - в 39-ата от дузпа и в 71-та. Шестият гол за Уругвай заби Ернандес в 84-ата минута. Головете са Чили отбелязаха Енрикес (2-ра минута), Муньос (11-а минута) и Убила (80-а и 90-а).

Суарес, Кавани и Аревало Риос са тримата уругвайски футболисти на възраст над 23 години, каквито всеки тим на Олимпиадата има право да включи в състава си. Уругвай е в Група А в компанията на Обединените Арабски Емирства, Сенегал и домакина Великобритания. Мачовете от групата ще се играят в Манчестър.