Абърдийн удари Ман Юнайтед в бенефис

09:56
Абърдийн победи с 2:1 у дома Манчестър Юнайтед в бенефиса на легендата на шотландския тим Нийл Симпсън. Димитър Бербатов остана извън групата на английския тим за този двубой, а мениджърът на тима Алекс Фъргюсън включи в състава опитните
Райън Гигс, Пол Скоулс и Рио Фърдинанд.

В игра за Юнайтед се завърна Дарън Флетчър, който отсъства близо 10 месеца заради възпален колит. Шотландецът влезе като резерва за отбора от Манчестър през второто полувреме.

След почивката в игра се появи и Дуайт Уорк, един от изявените нападатели на "червените дяволи" от близкото минало. Попаденията за домакините реализираха Джони Хейс и Джо
Шонеси, а почетното попадение за Манчестър Юнайтед вкара Андерсон.

50-годишният Нийл Симпсън, в чиято чест е организиран този двубой, игра само в първите 30 секунди на срещата. Симпсън носи екипа на Аъбрдийн в периода 1980-1990 година. За 10 сезона бившият полузащитник реализира 19 гола в 218 мача за "доновете". В момента Симпсън е треньор в академията на Абърдийн.