Страхотен гол извади Миньор от зоната на изпадащите и съкруши Славия

17:51
Отборът на Миньор Перник победи с минималното 1:0 Славия в срещата от 23-и кръг в родната "А" група и успя да се измъкне от зоната на изпадащите. Двубоят се игра на стадион "Миньор" в Перник и бе наблюдаван от около 400 зрители. Главен съдия на срещата беше Николай Йорданов.

Така важното попадение за домакините отбеляза Румен Трифонов, който със страхотен изстрел от около 30 метра прехвърли вратаря на "белите" Йордан Господинов и даде трите точки за перничани. Изключително тежкият терен не позволяваше на двата състава да разкрият пълния си потенциал, а срещата изобилстваше от единоборства. Столичани също имаха възможности да отбележат, но пропуски за тима на Стевица Кузмановски направи Дениран Ортега, Дубала и Галин Иванов.

През второто полувреме домакините накъсаха играта и увеличиха броя на лежащите футболисти на терена, с което убиха темпото и логично стигнаха до победата. Главният съдия Николай Йорданов отсъди пет минутно продължение на срещата, но и в него славистите не съумяха да стигнат до чисто голово положение.

Със спечелените три точки тимът от Перник излезе от зоната на изпадащите и вече има актив от 24. Славия заема шесто място с 30 точки.

Миньор Перник - Славия - 1:0
1:0 - Румен Трифонов - 17 мин.