Шалке удари Байерн като гост, Борусия Дортмунд спъна Хамбургер

18:23
Шалке 04 победи Байерн Мюнхен с 1:0 като гост в мач от 29-я кръг от Бундеслигата и удари звучен шамар по шампионските амбиции на "баварците".

Халил Алтинтоп откри за "сините" в 21-а минута и до почивката "баварците" не успяха да реагират. В 52-а минута Шалке имаше добра възможност за втори гол след удар на Кристиан Пандер, но вратарят на домакините изби, а след това защитник изчисти от краката на Кевин Курани. В 62-а минута и Леван Кобиашвили пропусна сам срещу стража на Байерн. Преди това футболист на Шалке игра с ръка в наказателното си поле, но дузпа не бе отсъдена.

В 69-а минута Джърмейн Джоунс бе изгонен пресилено за втори жълт картон. 7 минути по-късно и Франк Рибери също бе декуриран в червено.

Борусия Дортмунд пък победи у дома Хамбургер с 2:0 и до голяма степен отказа тима на Мартин Йол от мечтата за титлата. Себастиан Кел откри резултата в 32-а минута, а Александър Фрай от дузпа оформи крайното 2:0.