Берое едва не се изложи срещу Академик Свищов

21:02
На своя стадион в първия мач от 1/16-финалите на турнира за купата на България футболистите на Берое (Стара Загора) постигнаха трудна и минимална победа с 1:0 над Академик Свищов - отбор от северозападната "В" футболна група, в който играят аматьори.

В 71-та минута главният съдия Мартин Александров от София отсъди дузпа за игра с ръка на защитник на Академик Свищов в наказателното поле. От бялата точки Елио Мартинс бе точен - 1:0 за Берое. В 87-та минута гостите бяха близко до изравяване, но ударът на играещия старши треньор на Академик  Борислав Борисов от пряк свободен удар мина на около метър над напречната греда на Теодор Скорчев.

В отбора на Академик Свищов, който е на трето място във временното класиране на северозападната "В" футболна група, играха няколко юноши от школата на Литекс.