Берое и Локо София продължават за Купата на България

15:52
След Славия, още два отбора от "А" група продължават на осминафиналите в турнира за Купата на България. Локомотив София и Берое продължават, след като елиминираха третодивизонни състави, но емоциите в двата лагера бяха съвсем различни.

Беройци стигнаха до втора победа над Академик Свищов от Северозападната В група, като този път биха край Дунава с 3:1. Така те отиват в следващия етап с общ резултат 4:1 след минимална домакинска победа с 1:0 в началото на месеца. Бразилският нападател Жоао Салеш вкара два гола за гостите от Стара Загора, а Давид Каядо вкара още един. Друг бразилец- Родолфо Хълк, се отличи с две асистенции. Бившият нападател на Литекс, Славия и Видима-Раковски Добрин Петров отбеляза почетно за свищовлии три минути преди края на редовното време.

Край морето Локомотив София преживя кошмарни 90 минути и се спаси по чудо от елиминиране от третодивизионния Мастер Бургас. След 2:0 на стадион Славия, столичните железничари имаха доста сериозно предимство, но още в 9-ата минута Емил Рачев откри за Мастер. Георги Христов изравни за Локомотив в 15-ата, но в началото на второто полувреме Емил Рачев вкара за 2:1. Ситуацията около Локомотив се усложни в 63-ата минута, когато вратарят им Валентин Галев получи червен картон заради фаул извън пеналта. В 78-ата минута снажният нападател Николай Стойчев направи 3:1 и в последните 12 минути стана наистина горещо пред вратата на резервата Емил Михайлов. Все пак обаче бургазлии пропуснаха две перфектни възможности за гол и класиране напред, а дебютът на новия треньор на Локомотив Емил Велев няма да се запомни с добро от никого. Локомотив София продължава напред с правилото за повече голове на чужд терен.